Dzień Sportu we Wrocławiu już niedługo!

Już 7 czerwca 2017 r. w Hali Stulecia uczniowie wrocławskich szkół będą mieli możliwość wzięcia udziału w obchodach Dnia Sportu!

Głównym celem tego wydarzenia jest promocja aktywności fizycznej wśród uczniów, a także propagowanie wybranych dyscyplin sportowych.

Zapraszamy uczniów szkół gimnazjalnych do udziału w VI Olimpiadzie “Asy Zdrowia”. Uczestnicy będą mieli możliwość rywalizowania aż w 10 dyscyplinach sportowych, takich jak: street soccer, koszykówka, przeciąganie liny, dwa ognie, tchoukball, unihokej, bule, sumo, ringo oraz ergowiosła! Przygotowaliśmy też mnóstwo dodatkowych atrakcji - quizy żywieniowe, gry planszowe i edukacyjne, treningi sztuk walki czy naukę akrobacji!

Tegoroczną nowością dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych będzie gra terenowa “Orientuj się na sportowo”. Przeprowadzona będzie na terenie Hali Stulecia i w jej okolicy. Gra rozpocznie się od krótkiego treningu, podczas którego trenerzy wytłumaczą jak prawidłowo czytać mapę oraz zapoznają z obowiązującymi zasadami. Następnie zawodnicy drużynowo wyruszą w trasę z mapą. Za każdy odnaleziony punkt zawodnicy otrzymują punkty zliczane w puli!

Dla najbardziej aktywnych i zaangażowanych uczestników Dnia Sportu czekają atrakcyjne nagrody, ponieważ w ramach akcji „Zbieraj punkty, łap nagrodę” wszyscy - zarówno zawodnicy, kibice jak i nauczyciele, w zamian za swoją aktywność będą mogli otrzymać upominki.  

Wszystkie szkoły zainteresowane udziałem w Dniu Sportu we Wrocławiu prosimy o wypełnienie internetowego formularza najpóźniej do 29 maja 2017 r.

Formularz zapisów na Olimpiadę “Asy Zdrowia”
Formularz zapisów na grę terenową “Orientuj się na sportowo”

Uwaga! Przed przystąpieniem do wypełniania formularza należy zapoznać się ze szczegółowymi zasadami uczestnictwa w wydarzeniu.

Termin: 
07.06.2017 (środa) (Całodzienne)
Tagi: