Uczeń w Formie

Subscribe to RSS - Uczeń w Formie

Stereotypy-Uprzedzenia-Dyskryminacja - warsztaty dla nauczycieli

Warsztaty pod nazwą Stereotypy-Uprzedzenia-Dyskryminacja mają na celu uświadamianie jak łatwo jest wpaść w pułapkę dyskryminacji. Wykonując proste ćwiczenia w grupie, uczestnicy mogą samodzielnie odkryć, jakimi stereotypami i uprzedzeniami posługują się na co dzień oraz jak mogą przeciwdziałać dyskryminacji. Warsztat trwa 2 h. Po warsztacie istnieje możliwość poznania ich metodologii oraz uzyskania materiałów do ich prowadzenia. Czas trwania: 0,5 h.

mat. organizatora

Czerniak - Twój wróg!

Z okazji Europejskiego Dnia Walki z Czerniakiem przypadającego 12 maja 2017 r. drużyna RKBN zaprasza na pierwsze wydarzenie prozdrowotne w tym sezonie. Akcja pn. "Czerniak Twój wróg! Broń się w czarnym namiocie RKBN" odbędzie się w samym sercu miasta Wrocław - na skwerze przy kościele pw. św. Marii Magdaleny (u zbiegu ul. Szewskiej i Wita Stwosza).

"Radosny Uśmiech, Radosna Przyszłość"

Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego Wrocławia, Koło Wrocławskiego Stowarzyszenia Narodowego Czynu Pomocy Szkole przy Szkole Podstawowej Nr 9 we Wrocławiu, Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna we  Wrocławiu zapraszają uczniów wrocławskich szkół podstawowych do udziału w X MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE PLASTYCZNYM pn. „Radosny Uśmiech, Radosna Przyszłość”.

Konkurs "Z ekologią na Ty"

Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego Wrocławia, Koło Wrocławskiego Stowarzyszenia Narodowego Czynu Pomocy Szkole przy Szkole Podstawowej Nr 9 we Wrocławiu oraz Szkoła Podstawowa Nr 38 im. Jerzego Kukuczki w Zespole Szkolno-Przedszkolnym Nr 2 zapraszają uczniów wrocławskich szkół podstawowych do udziału w XIV Międzyszkolnym Turnieju Wiedzy Ekologicznej pod hasłem „Z ekologią na Ty”.

"Aktywnie, zdrowo, na sportowo" - pilotażowa edycja certyfikacji dla przedszkoli i szkół

Ruszył nabór do pilotażowej edycji certyfikacji placówek edukacyjnych w zakresie promowania aktywności fizycznej "Aktywnie, zdrowo, na sportowo". Weź udział i pokaż, że Twoje przedszkole lub szkoła przywiązuje szczególną uwagę do promocji aktywności wśród dzieci, młodzieży i rodziców! Na zgłoszenia czekamy do 30 kwietnia.