Czy moje ciało jest takie samo jak ciało mieszkańców Chin czy Afryki?

0
163

Czy wszyscy ludzie żyjący na świecie są tacy sami? Czy w Afryce ludzie mają głowy? Czy w Chinach pod ludzką skórą płynie krew?

Przeczytaj o różnicach i podobieństwach ludzkiego ciała!

Na świecie istnieją miliony różnych kultur, których przedstawiciele różnią się nieco wyglądem zewnętrznym. Różnice te można dostrzec gołym okiem. Najczęściej dotyczą one zabarwienia skóry- może być ona brązowa u mieszkańców Afryki, żółtawa u mieszkańców Chin i zaróżowiona u mieszkańców Europy czy Ameryki Północnej. Możemy różnić się także kolorem i sposobem osadzenia oczu, rodzajem i kolorem włosów oraz wielkością i kształtem warg lub nosa. Te różnice nie mają jednak znaczenia jeśli chodzi o sposób funkcjonowania naszego organizmu.

To samo

W ciele mieszkańca Afryki podobnie jak w naszym ciele krew krąży w ten sam sposób, w ten sam sposób jak oni oddychamy i poruszamy się. W środku naszego ciała pracują te same ograny: serce, płuca, mózg, nerki, wątroba. Identycznie nasz organizm domaga się snu i pożywienia. Mamy tyle samo rąk i nóg. Tak samo widzimy, słyszymy, myślimy i czujemy. Poza nic nie znaczącymi różnicami dotyczącymi wyglądu zewnętrznego jesteśmy takimi samymi ludźmi, a nasze ciało zupełnie się od siebie nie różni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here