Integracyjna gra – Słoik

0
401

Słoik jest grą dzięki, której dzieci integrują się z grupą, kształtują swoją wyobraźnie oraz kreatywność. Dodatkowym atutem gry jest to, że uczy wystąpień publicznych przed swoimi rówieśnikami co może w przyszłości ograniczyć napięcie stresowe związane z autoprezentacją oraz pozwoli sprawniej rozwijać umiejętności miękkie.

Gra Słoik -warunki przeprowadzenia gry:

Od 10 do 20 uczestników. Mogą brać w grze udział dzieci w różnym wieku. Można bawić się w nią na świeżym powietrzu jak i w pomieszczeniu zamkniętym. Jedna osoba prowadząca powinna kontrolować przebieg zabawy.

Potrzebne materiały i środki techniczne:

Słoik, bądź inne naczynie (czapka, koszyczek), zestaw pytań – zadań (powinien być przygotowany odpowiednio wcześniej). Może też każdy z uczestników przed rozpoczęciem zabawy napisać kilka zdań na kartkach i dać osobie prowadzącej.

Opis przebiegu gry:

Dzieci siadają w kręgu (na trawie lub na stołkach). Osoba prowadząca puszcza słoik z zadaniami w ruch. Na jedno klaśnięcie słoik krąży z ręki do ręki, na dwa klaśnięcia zatrzymuje się. Osoba, u której znajduje się słoik w tym momencie, losuje los z zadaniami, czyta głośno polecenie i wykonuje je. Po wykonaniu zadania prowadzący klaszcze i słoik rusza dalej. Istnieje możliwość, by zamiast zadań w losach były zawarte tytuły bajek, przysłowia czy filmy, a uczestnik ma za zadanie przedstawić je tak, by pozostali uczestnicy odgadli ukryty tytuł.

Potencjalne problemy:

Niektóre dzieci boją się występów publicznych i stanowi to dla nich problem. Należy je odpowiednio zachęcić i zmotywować, aby i one mogły czerpać radość z zabawy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here