Podwórkowa zabawa- Berek- Murarz

0
358

Nie lubisz bawić się sam? Zaproś do zabawy innych! Nie potrzebujecie niczego oprócz butów nadających się do biegania, otwartej przestrzeni lub dużego pomieszczenia oraz dobrego humoru! Przygotowani? Do startu? START!

Zasady gry Berek-Murarz: 

Wybierzcie osobę, która zostanie murarzem. Murarz stoi na środku pola gry i próbuje zbudować mur. Pozostali uczestnicy stają po jednej stronie. Na sygnał prowadzącego starają się przebiec na druga stronę pola gry. W trakcie tej zamiany murarz stara się złapać jak największa ilość osób. Złapane osoby ustawiają się na środku pola, raz z prawej, raz z lewej strony, tworząc mur.

Mur

Mur wyznacza szerokość pola, po którym przebiegają uczestnicy, tak więc z każdą zamianą miejsc przejście staje się coraz węższe. Zwycięzcą, który w ramach wyróżnienia staje się murarzem w kolejnej rundzie, zostaje ta osoba, która najdłużej nie da się złapać. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here