Podwórkowa zabawa- Berek- Wirus

0
223
<--break->

Zapoznaj się z kolejną interesującą odmianą berka! Berek „Wirus” to zabawa w sam raz dla dbających o zdrowie uczestników programu „Szkoła w Formie”. Nie czekaj i nie zwlekaj! Ganiaj z przyjaciółmi i za przyjaciółmi już dziś!

Zasady gry: 

Uczestnicy zabawy stoją w rozsypce, są komórkami zdrowego organizmu. Osoba pełniąca rolę berka to „wirus”. Ten kto zostanie dotknięty przez „wirusa” staje się „chorą komórką” i zastyga w bezruchu. Aby uratować „chorą komórkę”, dwie „zdrowe komórki” muszą wziąć ją do środka i podskoczyć dwa razy mówiąc „zdrowa, zdrowa”.

Niszczenie wirusa

Można podejmować też próby niszczenia samego wirusa. Starania te mogą podjąć cztery osoby, które wcześniej były chore. Muszą one otoczyć ganiającego i skacząc wokół niego powiedzieć „precz wirusie, precz”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here