Gdzie lepiej udać się na badanie wzroku – okulista a optometrysta?

O zdrowie trzeba dbać, gdyż jest ono tylko jedno. I jak mawia poeta w wierszu „szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie, jako smakujesz, aż się zepsujesz”. Po co zatem czekać na zepsucie zdrowia, bez którego obejść się nie sposób? Nawet jeśli nie czujemy ewidentnych oznak złego samopoczucia, dobrze od czasu do czasu wykonać przynajmniej badanie kontrolne. Zasada ta tyczy się zarówno zdrowia ogólnego, jak też oczu.

Kiedy wykonać badanie wzroku?
Mówi się, że na badanie koniecznie powinna zwrócić się osoba, która odczuwa pogorszenie widzenia. I nie chodzi tutaj przynajmniej o znaczną różnicę, gdyż czekać nie ma po co, ale już o pierwsze objawy. Podwójne widzenie, zamazany obraz czy utrudnione widzenie z bliska bądź z daleka przedmiotów to już oznaka, że dłużej zwlekać nie można.

Na badanie wzroku najlepiej udać się do lekarza specjalisty. Przy czym w obecnym czasie mówić można o dwóch fachowcach zajmujących się problemami ze wzrokiem – lekarz okulista oraz optometrysta.
Lekarz specjalizacji okulistycznej przyjmie bez trudu każdego pacjenta, który zgłasza problemy ze wzrokiem. Niemniej jednak dobrze te problemy rozgraniczyć, aby wiedzieć, kiedy najlepiej do którego z dwóch specjalistów zawitać.

Do lekarza okulisty dobrze udać się w przypadku nie tyle trudności z widzeniem, ile z samymi oczami. Ból gałki ocznej bądź oczodołu, a także widoczny obrzęk lub zaczerwienienie jest ewidentnym problemem dla okulisty. Jednakże z zaburzeniami widzenia lepiej jednak udać się do optometrysty, który przeprowadzi odpowiednie badania, pozwalające dobrać dostosowane soczewki korygujące.

Przeczytaj więcej na cocktail-world.pl

Redakcja szkolawformie.pl