Kartony na przesyłki – dlaczego warto ich używać?

Kartony to najpraktyczniejsze akcesoria służące do bezpiecznego wysyłania wszelkich przesyłek, a w związku z tym, że świat opiera się na transporcie, można je spotkać wszędzie i w każdej branży. Jakie rodzaje kartonów można znaleźć w sklepach, do czego można ich używać i co jeszcze warto o nich wiedzieć? Poniżej znajdują się najważniejsze informacje na ten temat.

Czym właściwie jest karton?

Karton to wyrób papierniczy z tektury falistej. Cechuje się twardością i sztywnością, dzięki czemu zapewnia bezpieczeństwo towarom umieszczanym w środku. Chroni je przed uszkodzeniami mechanicznymi, kurzem, a czasem po prostu stanowi dla nich opakowanie. Kartony mogą przyjmować najróżniejsze kształty, dlatego można z powodzeniem wybrać optymalny produkt do użytku w konkretnym celu. 

Do czego można używać kartonów?

Kartony kojarzone są przede wszystkim z przesyłkami o różnych gabarytach. Dostarczane są w nich zamówione towary i prywatne przesyłki, ale to nie jest ich jedyne zastosowanie. Kartonowe opakowania z powodzeniem mogą służyć do archiwizacji dokumentów, magazynowania towarów czy też stać się opakowaniem dla gotowych towarów.

Jakie są rodzaje kartonów?

Kartony dzielą się na kilka kategorii, z których każda znajduje zastosowanie w innych sytuacjach. Do najpowszechniejszych należą tak zwane kartony klapowe, które po złożeniu i wypełnieniu należy zakleić taśmą. Istnieją również kartony wysyłkowe z taśmą samoprzylepną, a także najróżniejsze kartony o konkretnych kształtach do pakowania sprzętów elektronicznych, dokumentów i innych przedmiotów.

Kartony z nadrukami

Kartony z nadrukiem to sposób na to, aby już samo opakowanie przesyłki zawierało na sobie graficzną informację dotyczącą zawartości. Mogą to być na przykład kartony z nadrukowanymi życzeniami świątecznymi, w których pakowane będą świąteczne prezenty czy upominki wysyłane pocztą. Inny przykład stanowią na przykład kartony z motywami przestawiającymi koty i psy, które idealnie pasują do przesyłek zawierających produkty ze sklepów zoologicznych. Mimo nadruku kartony te w pełni nadają się do recyklingu, a więc są tworzone z troską o środowisko oraz ponowne wykorzystywanie materiału.

Kartoniki na małe przesyłki

W związku z tym, że zamawiane są dziś wszelkie produkty od kosmetyków po wielkogabarytowe sprzęty, kartony pozwalające na wysyłki mają najróżniejsze wymiary. W ofercie sklepów znajdują się na przykład małe kartoniki Fix Pack z folią zabezpieczającą, które sprawdzą się w przypadku wysyłania drobnych, wrażliwych sprzętów. Duży wybór dotyczący wymiarów pozwala wybrać kartony i kartoniki odpowiednie do indywidualnych potrzeb.

 

Redakcja szkolawformie.pl