Jaki wybrać segregator, by służył jak najlepiej?

Potrzebują go uczniowie i studenci, pracownicy biurowi i osoby próbujące opanować chaos w rachunkach. Segregator to jeden z najpopularniejszych artykułów biurowych. Wybierając go, zwraca się uwagę na kolor. Nie można jednak pominąć cech praktycznych. To one zdecydują, jak sprawdzi się ten pomocnik biurowy.

Jaka wielkość i szerokość segregatorów?

By wybrać najlepsze segregatory, trzeba pamiętać o potrzebach. Czy mają pomieścić kartki formatu A4, czy A5? Trzeba wybrać właściwą ich wielkość. Różnią się też one szerokością. Istotne jest, jak dużo ma się zmieścić w jednym segregatorze. Wąskie pomieszczą mniej. Są dobre, jeśli mało jest papierów do przechowywania. Warto takie wybierać też, jeśli nosi się je ze sobą. Do archiwizacji dużej ilości dokumentów w firmie można wybrać segregator o szerokości 8 cm.

Dodatki, które doceni właściciel segregatora

Jest kilka dodatków, które mają znaczenie przy korzystaniu z tych artykułów biurowych. Na grzbiecie może znajdować się wymienna etykieta. Możliwość opisania, co jest w segregatorze, przydaje się w biurze. Dla ucznia czy studenta nie ma to takiego znaczenia. Niektóre segregatory mają na grzbiecie otwór na palec. To się przydaje, gdy są ścieśnione na półce. Łatwiej się je wyciąga, gdy mają taki dodatek. W środku może być dźwignia. Ułatwia ona otwieranie ringów. Czasem jest listwa zaciskowa, która przytrzymuje kartki. Jest to korzystne, ale zarazem jest to bariera w swobodnym i szybkim przeglądaniu kartek. Trzeba wybrać, co ważniejsze.

Czy kolor ma znaczenie praktyczne?

Na kolor zawsze zwraca się uwagę, nawet jak jest to segregator do biura. Wtedy wybiera się jednolite kolorystycznie modele. Z jeszcze większym zainteresowaniem wybierają kolor osoby potrzebujące tego artykułu dla siebie. Kolor ma się podobać. Jednak ma ta cecha i znaczenie praktyczne. Swoim wyglądem segregatory mogą wskazywać na to, co się w nich znajduje. Uczeń może wybrać różne kolory na notatki z różnych przedmiotów szkolnych. Na informacje powiązane z hobby może wybrać jeszcze inny np. z atrakcyjnym rysunkiem. W biurze różne barwy mogą odnosić się do różnego rodzaju dokumentów. Dzięki takiemu zróżnicowaniu od razu i łatwo znajduje się to, co potrzebne.

Wydaje się, że wszystkie segregatory są takie same. Różnią się niuansami. I właśnie te niuanse mają znaczenie. Szeroki do biura czy wygodny w noszeniu na zajęcia na uczelni? Różne są priorytety, ale zawsze da się wybrać najlepszy segregator. Największe pomyłki zdarzają się, gdy ktoś zafascynuje się jego kolorem albo wzorem i nie zwróci uwagi na inne cechy. Wtedy też służy, ale nie tak dobrze, jak mógłby.

Redakcja szkolawformie.pl