Skarpety nie do pary – niedobrane, a jednak zgodne!

Zazwyczaj są do siebie podobne – przynajmniej na pierwszy rzut oka. Im dłużej im się przyglądamy, tym więcej dostrzegamy różnic. Łączy je ten sam motyw lub akcent kolorystyczny. W niektórych przypadkach mogą wyglądać jak elementy należące do innych zestawów, jednak z jakiegoś powodu wiemy, że stanowią parę. Kolorowe skarpetki to wspaniały sposób na wyrażenie barwnej osobowości i dowód na to, że zabawa modą wcale nie jest trudna!

Wzory i kolory jako wyznacznik własnego stylu

Trend na kolorowe i zwariowane skarpety zawitał w Polsce kilka lat temu i wygląda na to, że na dobre zadomowił się w krajowej modzie. Nic dziwnego – ten zabawny dodatek potrafi zmienić oblicze nudnej stylizacji i przemienić ją w nadzwyczajny, przyciągający uwagę outfit. Wzorzyste skarpetki zostały stworzone dla kobiet, które lubią się wyróżniać, jednak zadowolą również panie, które na co dzień preferują stonowaną kolorystykę. Niejedna miłośniczka dobrego stylu uczyniła z kolorowych skarpet swój znak rozpoznawczy. Charakterystyczne dodatki skutecznie przełamują czerń, odcienie szarości i wszystkie ciemne barwy, które królują na polskich ulicach.

Przeciwieństwa się przyciągają

Prawa skarpetka przedstawia koty, a lewa serduszka? Doskonale! W modzie każde połączenie jest dozwolone, dzięki czemu identyczne skarpety już dawno nie są wymagane. Nic nie budzi tak szerokiego uśmiechu na twarzy, jak kolorowe i wzorzyste stopki lub podkolanówki. Nowatorskie spojrzenie na modę jasno pokazuje, że jedna ze skarpetek może mieć kropki, a druga paski. Chociaż na pierwszy rzut oka oba wzory się wykluczają, szybko można zauważyć, że w tym pozornym szaleństwie wszystko do siebie pasuje. Każda para jest zaprojektowana w taki sposób, aby tworzyła spójną całość. Czasem wspólny motyw stanowi lubiana postać z kreskówek, często łączy je podobny kolor lub nawiązanie do konkretnego hobby. Kolorowe skarpety budzą sympatię, są ciepłe i bardzo wygodne, a dzięki materiałom wysokiej jakości cieszą oko przez długi czas.

Opowieść zapisana na skarpetach

Dwie różne skarpetki to więcej miejsca na przedstawienie własnej historyjki i pokazanie tego, co nas interesuje. Kobiety, które lubią urocze dodatki z przymrużeniem oka, mogą na prawej skarpecie wyrazić swoją miłość do zwierząt, a na lewej pokazać, że są koneserkami smacznych napojów. Modele nie do pary nie zawsze skupiają na sobie całą uwagę. Nawet tak oryginalny dodatek może być zgodny z duchem minimalizmu. Stonowany kolor połączony z zabawnymi motywami to doskonały sposób na pokazanie niepowtarzalnej osobowości właścicielki. Skarpetki nie do pary zadowolą wszystkie estetki, ponieważ dopełniają się niczym chiński symbol yin i yang. Księżyc na prawej stopie i słońce na lewej tworzą małe dzieło sztuki i podkreślają piękną, wrażliwą duszę. Damskie skarpety nie do pary w ciekawym i wygodnym wydaniu można kupić na przykład na stronie Conteshop.

Redakcja szkolawformie.pl