Dom

Urządzamy kuchnię – jaki kolor do kuchni?

18 grudnia 2019

Kuchnia to takie pomieszczenie, które powinno być sercem każdego domu. Nie koniecznie trzeba być mistrzem kuchennym, żeby spędzać w niej naprawdę dużo czasu. Zawsze jednak jak nie my, to chociażby głód będzie kazał nam wejść do kuchni, gdzie będzie podgrzewali wodę lub też będziemy coś przyrządzali do jedzenia (nawet w mikrofalówce).

Stylowa kuchnia

Warto się postarać aby pomieszczenie kuchenne było naprawdę fajnym i stylowym miejscem, dzięki któremu będziemy się w niej dobrze czuć. Jakie kolory w kuchni najlepiej zastosować. Trzeba przyznać, że w tym przypadku możemy postawić na dowolność, ponieważ jest wiele ciekawych propozycji o których czasem nie jesteśmy w stanie sami pomyśleć. Jednak wystarczy tylko delikatna podpowiedź a w naszej głowie zrodzi się bardzo ciekawa koncepcja. Zarówno w małej, jak również w dużej kuchni świetnie odnajduje się kolor biały. To błędne przekonanie, że skoro biały to na pewno kolor brudzący. Tak naprawdę każdy kolor jest brudzący i żaden nie brudzi się łatwiej lub gorzej. Biały kolor można pozostawić samodzielnie, jednak wtedy kuchnia wydawać nam się może nudna i nieciekawa – co może nam się bardzo szybko znudzić. W takich przypadkach lepiej zdecydować się na fajne dodatki w kolorze naturalnej zieleni lub mogą to być również dodatki w kolorze miętowym idealnie pasujące do stylu nowoczesnego. Warto również dodać, że sam kolor miętowy jest bardzo ciekawą propozycją dla osób energicznych, żywiołowych, które nie lubią narzekać na nudę w swoim życiu.

Kolor w kuchni

Nie zapominajmy bowiem, że kolory w kuchni jak również w wielu innych pomieszczeniach w naszym domu są idealnym odzwierciedleniem naszego samopoczucia, charakteru. Jeżeli mamy do czynienia z małą kuchnią starajmy się z kolei wystrzegać kolorów ciemnych, które niekorzystnie będą wpływać na całą aranżację kuchenną. Takie kolory – niezależnie od tego w jakich pomieszczeniach je zastosujemy – skracają optycznie całe pomieszczenie. Należy je więc wybierać tylko tam, gdzie naprawdę jest bardzo duża powierzchnia. Jeżeli zależy nam na ciemnej kuchni a mamy do dyspozycji duże pomieszczenie, to jak najbardziej. W takich wypadkach ciemny kolor można chociażby przełamać ciemnymi blatami do pracy. Dodatkowo warto zainstalować dobrą lampę z ciepłym oświetleniem, żeby całe pomieszczenie nie wydawało nam się zbyt mroczne. Ciekawą propozycją kolorystyczną jest również kolor niebieski we wszelkich odcieniach, zieleń, kolor śmietankowy. Warto zawsze patrzeć na swoje gusta i potrzeby aby móc dobrze czuć się w takiej kuchni.

książki
poszetki