Czy poszetki są modne i czy warto je kupować?

Poszetki mogą wydawać się nieco zapomnianym elementem męskich stylizacji. Czy to jednak oznacza, że rzeczywiście warto z nich zrezygnować, czy też może czas wrócić do ich regularnego używania? Z tego artykułu dowiesz się, jak prezentować się modnie i stylowo w męskim garniturze oraz czy poszetka to zakup, który warto rozważyć!


Garnitury – spotkasz je w praktycznie każdej męskiej szafie!

Może i nie wszyscy panowie lubią nosić garnitury, ale i tak prawdopodobnie większość z nich ma je w swojej szafie. Dlaczego? Są takie okazje i okoliczności, które wymagają od nas założenia eleganckiego, oficjalnego stroju. Są to na przykład śluby, wesela czy ważne spotkania biznesowe. Czasami panowie wkładają garnitury także na randkę czy spotkanie o pracę. 

Powodem, dla którego panowie nierzadko unikają noszenia garnituru jest fakt, że większość z nich jest źle dobrana do ich sylwetki ich właściciela. Za duże marynarki czy też te, które krępują ruchy, zbyt długie nogawki bądź rękawy oraz materiał, który nadmiernie się marszczy – można wymieniać bez końca. Dzieje się tak dlatego, że wielu mężczyzn unika wizyty u krawca czy krawcowej. Nasze ciało zmienia się na przestrzeni lat i nie ma nic złego w tym, że chcemy poprawić krój noszonych ubrań.

Jednak garnitury okazują się niepełne, gdy nie dobierzemy do nich pasującej koszuli, butów czy paska. Jest też miejsce na krawat bądź muszkę. Czy to jednak wszystko? 

Garnitury a poszetki

Poszetki to niewielkich rozmiarów chusteczki umieszczane w górnej kieszeni marynarki. Taka kieszonka ma nawet swoją nazwę i jest to brustasza. Wciąż zdarzają się panowie, którzy nie wiedzą, że poszetki powinny być składane w odpowiedni sposób. Nie wystarczy sama ich obecność w naszym outficie. 

Sposobów składania poszetki jest kilka. Warto poznać każdy z nich i dopiero wtedy zdecydować, który podoba nam się najbardziej i który chcielibyśmy powtarzać. Warto jeszcze podkreślić, że w poprawnie skomponowanych zestawach, kolor czy wzór występujący na poszetce nie są przypadkowe. W końcu cała stylizacja powinna pozostać spójna. 

Znaczenie ma również to, z czego uszyta została chusteczka. Najchętniej wybieranym materiałem jest oczywiście jedwab, który okazuje się bardzo wdzięczny przy jego układaniu. Jednak równie dobrze może być to także len, kaszmir czy wełna. Unikamy natomiast poliestru i podobnych mu tworów. 

Czy warto nosić poszetki?

Jeżeli chcemy, aby nasza stylizacja przyciągała uwagę i wyróżniała się na tle innych, to poszetki są tutaj idealny wyborem. Warto posiadać w swojej szafie więcej niż jeden wariant, dzięki czemu łatwiej będzie nam dobrać ją do noszonego garnituru, koszuli oraz krawata. 

Poszetki od wielu lat nie wychodzą z mody, chociaż raz na jakiś czas widujemy je nieco rzadziej. Warto zwracać uwagę na powiązania kolorystyczne i wysoką jakość materiałów. Sprawmy, aby ten niewielki kawałek materiału był po prostu wyjątkowym dodatkiem, który przyciąga spojrzenie! To, co staje się zauważalne to fakt, że dzisiaj poszetki nie występują już jedynie w eleganckich zestawach. 

Redakcja szkolawformie.pl