Wyprawka dla przedszkolaka

Rozpoczęcie edukacji przedszkolnej to ogromne wyzwanie nie tylko dla dziecka ale również dla jego rodziców. Pójście do przedszkola dla obu stron wiąże się z kilkugodzinną rozłąką. Rodzice często obawiają się, jak maluch poradzi sobie przez pierwsze miesiące w nowym miejscu.

Wyprawka do przedszkola

Maluch w czasie adaptacji również przeżywa nie mały stres, gdyż wszystko dla niego jest nieznane. Przede wszystkim obowiązkowym elementem jest wyprawka do przedszkola.
Lista z potrzebnymi produktami zwykle dostępna jest na drzwiach placówki oraz na stronie mailowej przedszkola. Warto wszystkie elementy zakupić razem z dzieckiem i pozwolić mu samodzielnie wybrać wzory i kolory poszczególnych przedmiotów.
Zazwyczaj na pierwszym miejscu znajdują się przybory łazienkowe, między innymi kubek, bawełniany ręczniczek do rąk, pasta do zębów i szczoteczka. Maluchy codziennie rano dokładnie szczotkują ząbki pod okiem opiekunki.
Kolejnym elementem są oczywiście kapcie na zmianę. Ważne aby były one komfortowe i przewiewne, aby noga dziecka nie pociła się. Powinny mieć one również jasną podeszwę, by nie rysowały podłogi w sali zabaw.
Często należy kupić również dziecku niewielką poduszkę, która doskonale sprawdzi się podczas leżakowania. W przypadku pięciolatków na liście znajdują się najczęściej również podręczniki i karty pracy.
Niezbędne są również teczki na gumce gdzie malec będzie przechowywał wszystkie prace plastyczne. Każdy przedmiot powinien być trwale podpisany.

Ubrania na zmianę

Należy pamiętać również aby dziecko miało ubrania na zmianę. Wyprawkę do przedszkola warto kompletować już w czasie wakacji, aby stopniowo oswajać malca z nową sytuacją.
Koszt zakupu wyprawki to zazwyczaj kwota kilkuset złotych. W wielu przedszkolach raz w tygodniu dziecko może przynieść ulubioną zabawkę.
Warto zainwestować w produkty wysokiej jakości, aby posłużyły one malcowi jak najdłużej. Wiele placówek w czasie wakacji organizuje zajęcia adaptacyjne dla maluchów. W czasie takich zajęć dzieci mogą przebywać z rodzicami i wspólnie poznawać przedszkole. Zwykle trwają one kilka dni. Zazwyczaj posiłki do przedszkola dowozi firma cateringowa. Dania są doskonale zbilansowane i przygotowywanie ze składników najwyższej jakości. Na stronie firmy dostępny jest tygodniowy jadłospis, dzięki czemu rodzice w razie potrzeby mogą sprawdzić co malec jadł danego dnia.
Dzienna stawka żywieniowa mieści się w przedziale od kilku do kilkunastu złotych. Opiekunkę w przedszkolu należy poinformować o alergiach pokarmowych i innych chorobach przewlekłych.

Redakcja szkolawformie.pl