Jak ważne jest picie wody w rozwoju dziecka

Woda ma kluczowe znaczenie dla zdrowego wzrostu i rozwoju. Jest czynnikiem sprzyjającym lepszemu odżywianiu. Rola wody dla wczesnego żywienia dzieci koncentruje się na zapewnieniu higienicznego środowiska życia poprzez czystą wodę, odpowiednie warunki sanitarne i dobrą higienę. Jednak znaczenie wody dla żywienia jest znacznie szersze.

Korzystaj z wygody zimnej lub gorącej wody na każdą okazję, napełniając nią butelkę na siłownię, dzbanek do kawy, dzbanek do mrożonej herbaty lub ulubioną szklankę, aby szybko i wygodnie przygotować napój.

Woda do mleka dla niemowląt

Woda z kranu jest też zazwyczaj pierwszym napojem dla dzieci. Picie wody z przydomowych studni może być czasem problematyczne. Czasami poziom azotanów jest wyższy niż dopuszczalny dla wody pitnej. Dlatego wodę pitną ze studni przydomowych należy stosować dopiero po sprawdzeniu jej jakości. Woda, która została przepuszczona przez rury ołowiane nie może być używana do karmienia niemowląt. Rury miedziane są zazwyczaj nieszkodliwe. Jednakże, jeśli woda jest zbyt kwaśna (bardzo niskie pH), miedź może rozpuścić się w rurach wodociągowych. W tym przypadku należy zwrócić się o poradę do pediatry.

Jeśli woda z kranu nie nadaje się do przygotowania mleka dla niemowląt, należy używać wody mineralnej o niskiej zawartości węgla z napisem Odpowiednia do przygotowania preparatów do początkowego żywienia niemowląt. Otwarte butelki z wodą należy przechowywać w lodówce, a przed użyciem przegotować wodę. Najlepsza woda dla dzieci to korzystanie z dystrybutor wody Aquamo, wtedy mamy bezpieczeństwo i pewność jakości, nie musimy się martwić o parametry wody.

Woda płynąca i stojąca

Na jakość wody pitnej mogą mieć wpływ rury w instalacji domowej. Dlatego do przygotowywania pokarmu dla dzieci należy unikać stojącej wody i używać tylko świeżo wyciągniętej, bieżącej wody. Woda stojąca to woda, która stoi w domowych instalacjach wodociągowych przez cztery lub więcej godzin. Jeśli woda stoi przez kilka godzin, może wchłonąć substancje z rur. Możliwe jest również, że bakterie z mało używanych rur w sieci wodociągowej mogą się namnażać i przedostawać do stojącej wody.

Filtr wody

Filtry do wody mają różne kształty, konstrukcje i funkcje. Niektóre z nich redukują tylko zawartość wapna w wodzie, inne mają za zadanie usuwać bakterie, pestycydy, zapachy i smaki. Wadą wszystkich filtrów jest to, że zarazki mogą się w nich stosunkowo szybko namnażać. Dlatego woda z domowych filtrów wody nie powinna być używana do przygotowywania pokarmu dla niemowląt. W takim przypadku warto rozważyć dostawa wody Aquamo, aby zachować bezpieczeństwo Naszego dziecka.

Artykuł sponsorowany

Redakcja szkolawformie.pl