Jak wybrać rowerek biegowy dla 2 latka?

Rowerki biegowe od kilku lat cieszą się ogromną popularnością. Te pojazdy umożliwiają najmłodszym szybkie opanowanie balansu i równowagi. Dzięki temu, rozpoczęcie jazdy na dwukołowym rowerze w późniejszych latach nie stanowi dla nich wyzwania. Takie przyrządy to często również doskonała atrakcja dla pociech. Z pewnością uprzyjemnią wspólne spacery i sprawią, że dzieci chętnie będą spędzały czas na świeżym powietrzu. Pojazdy z tej kategorii można proponować maluchom, które nauczyły się już pewnie i stabilnie chodzić. Jaki rowerek biegowy dla 2 latka wybrać?

Jak wybrać rozmiar rowerka?

Aby korzystanie z pojazdu było przyjemne i bezpieczne, musi on być przede wszystkim dopasowany do wzrostu pociechy. Ważne, żeby maluch czuł się pewnie. Na samym początku dzieci zwykle chodzą z rowerkiem między nogami. Zanim zaczną na nim siadać i nauczą się odpychać nogami, akcesorium nie powinno przeszkadzać im w poruszaniu się. Najmniejsze modele posiadają koła o rozmiarze 12 cali. Będą odpowiednią propozycją dla maluchów o wzroście do 90 cm. Warto pamiętać o tym, że jeśli dziecko jest wyjątkowo drobne i nie czuje się pewnie nawet z małym rowerem, należy poczekać aż do niego dorośnie. Dla dzieci o wzroście 90-105 cm odpowiedni będzie model o kołach w rozmiarze 14 cali.

Co jeszcze należy wziąć pod uwagę?

Wśród dostępnych egzemplarzy pojawia się wiele różnorodnych rowerków biegowych. Wybór określonego modelu powinien być dostosowany do zapotrzebowani malucha. Poszukując rowerka dla dwulatka, należy upewnić się, że będzie on możliwie lekki. Dobrym pomysłem będzie umożliwienie dziecku przymierzenia się do rowerka przed jego zakupem. Ważne jest to, aby pojazd był atrakcyjny dla pociechy, a korzystanie z niego zapewniała maluchowi frajdę. W innym przypadku może łatwo zniechęcić się do jazdy. Niewielka waga pojazdu będzie też ułatwieniem dla rodzica, kiedy dziecko zmęczy się w czasie spaceru. Zaniesienie lekkiego przedmiotu do domu nie będzie stanowiło wyzwania. Rowerki biegowe tworzone są z różnych materiałów. Zaleca się zawsze upewnić, że są to tworzywa wysokiej jakości. Konieczne jest zwrócenie uwagi na stabilność konstrukcji rowerka. Od staranności jego wykonania zależy bowiem bezpieczeństwo dziecka. Należy również wyposażyć pociechę w kask i zestaw ochraniaczy. Dzięki dużej różnorodności wzorów i kolorów rowerków biegowych, bez problemu odnaleźć można model atrakcyjny dla pociechy. Pojazd z dopasowanym kolorystycznie kaskiem może okazać się bardzo atrakcyjnym prezentem.

Redakcja szkolawformie.pl