Najlepsze zabawy z naszego dzieciństwa

Gry i zabawy to stały element naszego dzieciństwa. Chęć do figli i pociesznego spędzania czasu w gronie ulubionych koleżanek i kolegów towarzyszyła każdemu z nas w trakcie lat dziecięcych.

Wychowane na wsiach dzieciaki często biegały po okolicznych laskach i polach grając w popularne jeszcze nie tak dawno „Podchody”. Jest to gra terenowa, w której jedna grupa ucieka, pozostawiając za sobą wskazówki dla drugiej grupy, która musi odnaleźć uciekających.

Inna popularna gra dla dzieci to tak zwany „Berek”. Zasady są bardzo proste, bowiem chodzi tu o to, aby osoba będąca berkiem dotknęła innego uczestnika zabawy, tak aby stać się normalnym uczestnikiem gry.

Takie zabawy opierały się nie tylko na rozrywkach poza domem, często w latach młodości towarzyszyły nam planszówki takie jak słynny „Chińczyk” czy też „Warcaby” i „Bierki”. Kiedy jednak żadnych z wymienionych gier nie było pod ręką można było improwizować układając z zapałek studnię czy też robiąc figurki z wykałaczek, kasztanów oraz żołędzi.

malzenska.pl

Redakcja szkolawformie.pl