Zmiany w pokoju – od czego zacząć?

Czasami bywa tak, że chcielibyśmy zmienić coś w swoim życiu lub otoczeniu, ale nie do końca wiemy, co by to miało być? I chociaż pragniemy odmiany, to często zależy nam także na tym, żeby zmiany te nie były przytłaczające, a najlepiej, jeśli… Wszystko zostałoby po staremu. Jest to, oczywiście, niemożliwe, bo skoro chcemy coś zmienić, to nie może to równocześnie pozostać niezmienione, prawda? Dlatego dobrze jest się najpierw zastanowić, jakich zmian potrzebujemy i czy muszą być one radykalne? Bywa, że wystarczą drobne poprawki, byśmy poczuli się lepiej sami ze sobą lub ze swoim otoczeniem.

Co możemy zatem zmienić?

Jeśli nie chcemy zmieniać nic bezpośrednio w naszym wyglądzie ani stylu, to może dobrze byłoby wprowadzić zmiany w naszym mieszkaniu? Nie musi to być nic wielkiego – może zmiana zasłon albo koloru ścian? Renowacja pokoju to doskonały sposób na zmiany we wnętrzu naszego domowego ogniska. Najlepszy efekt dać mogą zmiany w pokoju dziennym, ale jeśli np. więcej czasu spędzamy w sypialni – równie dobrze możemy nieco przearanżować przestrzeń właśnie tam. I tylko od nas tak naprawdę zależy, jak daleko idące będą to zmiany. Możemy bowiem rzeczywiście wprowadzić tylko kosmetyczne poprawki, jak dodanie artykułów dekoracyjnych (można je kupić już za dosłownie kilka złotych niemal w każdym sklepie) czy położenie na łóżku nowej narzuty. Jeśli jednak to będzie wciąż za mało, być może potrzebujemy nieco większych zmian, aby poczuć się lepiej we własnym domu

Charakter na ścianie

Wspomniane już zasłony czy też przemalowanie ścian mogą się okazać dobre na początek, zwłaszcza dla tych, którzy czują, że wnętrza ich mieszkań potrzebują czegoś znacznie więcej, niż tylko delikatnych i ledwo zauważalnych zmian. Być może warto zastanowić się, w jaki sposób nadać ścianom charakteru? Od kilku lat bardzo modne i popularne są naklejki na ścianę, które zawierać mogą dowolny cytat lub też obrazek. Prezentują się zaś niesamowicie interesująco i pasują do każdego wnętrza, stąd ich niesłabnąca popularność. Nie są też wcale zbyt drogie, a ich cena zależy od rozmiarów danej naklejki naściennej. Jak jeszcze można tchnąć do pokoju nowe życie? Inwestując w kolorowy, miękki dywan. Bez dwóch zdań ożywi on pomieszczenie i sprawi, że chodzenie po pokoju bez kapci znowu nabierze sensu i będzie bardzo przyjemne.
Pomysłów na odświeżenie pokoju jest całe mnóstwo, dlatego warto zrealizować te, które nam się najbardziej podobają, aby cieszyć się nowym wystrojem wnętrza i poczuć satysfakcję z dokonanych w nim zmian.

Redakcja szkolawformie.pl