Kurs angielskiego dla dorosłych – na co zwrócić uwagę podczas wyboru szkoły?

Znajomość języków obcych, a szczególnie języka angielskiego jest obecnie koniecznością. Umiejętność nawiązywania rozmowy w języku angielskim, przydatna jest nie tylko w zawodowej części naszego życia, ale także podczas zagranicznych wyjazdów, przykładowo na wakacje.

Naukę języka obcego powinno się rozpocząć możliwie jak najwcześniej, niemniej jednak nie ma żadnych przeszkód, aby do szkoły językowej udała się również osoba dorosła. Czym, jednakże powinno się kierować w czasie dobierania dla siebie takiej placówki? Na co zwrócić uwagę i na podstawie jakich kryteriów podjąć decyzję ostateczną? W poniższym w artykule, postaramy się odpowiedzieć na te pytania.

Dobra szkoła języka angielskiego – kryteria wyboru

Ukierunkowanie nauki

Urozmaicenie oferty może być przydatne pod tym względem, iż nierzadko wybrane kursy ukierunkowane są na rozwijanie wybranych umiejętności u uczniów. Może bowiem się zdarzyć, iż konieczne jest w naszym przypadku wyłącznie dokształcenie pod kątem słownictwa technicznego, medycznego, prawniczego, czy też biznesowego, nie zaś powtarzanie całości gramatyki. Czasami zaś przyda się nam doszkalanie z mówienia w języku angielskim i wówczas warto się będzie zapisać na zajęcia z konwersacji. Kursy w szkołach językowych, warto jest przeglądać pod kątem ich specjalności. 

Oferta różnych kursów

Ważną kwestią, która może zadecydować o wybraniu szkoły językowej, będzie też jej oferta. Warto jest zwracać uwagę na to, żeby była ona elastyczna i dostatecznie szeroka. Dzięki temu możemy bardzo łatwo dostosować naukę języka angielskiego do swoich codziennych zajęć. Kusząca może być również dla nas opcja chodzenia na lekcje indywidualne, które umożliwiają edukację oko w oko z lektorem. Jest to nierzadko bardzo przydatne, ponieważ cała uwaga nauczyciela skupia się właśnie na nas. Jeżeli jesteśmy ograniczeni czasowo oraz lokalizacyjnie, dobrą opcją może być wdrożenie systemu nauki online.

Ilość osób w grupie 

To, jak dużo będzie osób w grupie językowe, może mieć duże znaczenie, tym bardziej jeżeli ma związek z naszymi preferencjami osobistymi. Niektóre osoby będą się bowiem lepiej czuły w mniejszym gronie, inne zaś przeciwnie. Niewątpliwie, jeśli jesteśmy zainteresowani tylko nauka w indywidualnym trybie, wtedy o taki aspekt nie trzeba się zupełnie martwić. Warto będzie jednakże zapoznać się z informacjami na temat tego, ile osób przewidziano w grupie. 

Kadra

Jeśli jest taka opcja, warto także dowiedzieć się, jaka kadra zatrudniona jest w danej szkole. Profile lektorów mogą stanowi ciekawe źródło informacji odnośnie ich podejścia do uczniów, metod nauczania i specjalizacji. Nie zawsze jednakże tego typu informacje są powszechnie udostępniane, ale możemy zagłębić się w kwestię tego, kto ma nas docelowo uczyć. Dla bardziej zaawansowanych osób ciekawy może się okazać angielski w Lublinie albo w innym mieście z tak zwanym native speakerem, dzięki któremu uczymy się poprawnie mówić w obcym języku. 

Redakcja szkolawformie.pl