Zabawy z wykorzystaniem sztucznego śniegu

Chyba nie ma osoby, która nie lubi śniegu. Ośnieżone dachy, drzewa i ulice – taki widok sprawia, że świat wygląda niczym z bajki. Niestety, nie każdej zimy jest nam dane cieszyć się tym białym puchem, dlatego też warto skorzystać z kilku sposobów, by sobie o nim przypomnieć, nawet gdy pada deszcz. Przedstawiamy zabawy, które można zorganizować w domu z dziećmi, wykorzystując do tego sztuczny śnieg.

Białe szaleństwo

Spray ze sztucznym śniegiem znajdziemy w większości sklepów budowlanych, hipermarketach, kwiaciarniach, sklepach papierniczych, a nawet osiedlowych sklepikach. Konkurencyjne ceny zapewniają również sklepy internetowe, np. https://www.tuban.pl/pol_m_Sztuczny-Snieg-1113.html. Ta niewielka puszka niesie ze sobą wiele możliwości. Oczywiście, sztuczny śnieg możemy również zrobić w domu wykorzystując do tego artykuły codziennego użytku (soda, pianka do golenia).

Zabawy ze sztucznym śniegiem mogą być niemal identyczne, jak z prawdziwym. Świetnie nadaje się on do lepienia śnieżek, bałwanka lub innych figur. Można wykorzystać zestaw foremek i łopatek do piaskownicy, by próbować tworzyć z niego niezwykłe konstrukcje. Próby ugniatania, przesypywania, wałkowania czy lepienia rozmaitych kształtów przez najmłodszych są świetną zabawą sensoryczną, dzięki której mogą rozwijać swoje wszystkie zmysły. 

Bitwa na śnieżki ze sztucznego śniegu może być wspaniałą zabawą dla całej rodziny, podczas której nikt nie zmarznie. Jeżeli mamy go wystarczająco dużo, możemy spróbować rozsypać go w określonym miejscu i zrobić tzw. aniołka.

Sztuczny śnieg do dekoracji

Gdy już spędzimy mnóstwo czasu na aktywnej zabawie w białym puchu, możemy odpocząć, przygotowując świąteczne i zimowe dekoracje. Jednym z pomysłów jest udekorowanie okien, wykorzystując do tego sztuczny śnieg. Szablony można przygotować własnoręcznie lub kupić gotowe. Wystarczy je przyłożyć do szyby, spryskać śniegiem, oderwać – i nasza dekoracja jest już gotowa. Będzie to idealny sposób na dodanie mieszkaniu nieco zimowego klimatu, nawet gdy za oknem nie ma śniegu.

Sztuczny śnieg świetnie sprawdzi się jako dekoracja bożonarodzeniowego drzewka lub stroików. Po spryskaniu górnej części gałązek może ono wyglądać jak oprószone prawdziwym śniegiem. Ten niewielki akcent sprawi, że w domu zrobi się o wiele bardziej świątecznie.

Niewielkim nakładem pracy można wraz z dziećmi stworzyć piękne lampiony. Wykorzystując niepotrzebne słoiki, suszone plasterki pomarańczy, niewielką ilość sznurka jutowego w kilkanaście minut możemy wyczarować przepiękną własnoręcznie wykonaną dekorację. Środek słoika można spryskać sztucznym śniegiem, by dodać zimowego akcentu.

Redakcja szkolawformie.pl