Jak połączyć telefon z telewizorem?

Oglądanie zdjęć czy ważnych dokumentów na telefonie jest komfortowe i proste. Jeśli jednak masz tuż obok siebie większy ekran, czemu by z niego nie skorzystać? Zobacz, jak połączyć telefon z telewizorem.

Skorzystaj z WiFi i dedykowanej usługi

Niezależnie od tego, jaki masz model smartfona, możesz skorzystać z usługi WiFi-Direct. To bardzo prosta metoda, nie trzeba do tego osobnych akcesoriów ani drogich aplikacji. Obydwa urządzenia powinny być podłączone do tej samej sieci, to jest warunek, aby połączenie działało. Następnie, w smartfonie trzeba wybrać usługę, która nazywa się „Przesyłanie ekranu” bądź podobnie. Nazwa może się różnić, w zależności od tego, jaki to jest model. Na ekranie zobaczysz listę urządzeń, do których możesz podłączyć swój telefon. Kolejnym krokiem jest wybór Twojego telewizora, a po tym automatycznie zobaczysz przesyłany obraz. To duży plus, ponieważ widoczny jest cały ekran telefonu.

Podczas połączenia, może pojawić się pytanie na telewizorze, czy zezwalasz na dostęp. Trzeba to zatwierdzić. Poza tym może się pojawić problem i telewizora nie będzie na liście. Wtedy trzeba przejść do ustawień i zaznaczyć opcję połączenia bezprzewodowego. Jeśli nie masz gotówki na dobrej jakości smartfona, pożyczka na raty to dobre rozwiązanie.

Aplikacje, które działają z Google Cast

Jeśli często korzystasz z YouTube albo Netflixa, nie musisz stosować powyższej metody. Te aplikacje mają tzw. Google Cast albo Chromecast. To opcja, która pozwala wyświetlać multimedia konkretnej aplikacji na większym ekranie. Tu nie będzie widoczne menu ze smartfona czy wszystkie programy. Przykładowo, jeśli włączysz YouTube, a Twój telewizor jest podłączony do WiFi (w tej samej sieci), pojawi się ikona przesyłania obrazu. To prostokąt ze znaczkiem połączenia WiFi, czyli takimi trzema łukami. Po kliknięciu, multimedia od razu będą przesyłane na większy ekran.

Co ciekawe, Chromecast pozwala także na wiele ciekawych innych usług. Przykładowo, można wyświetlać film po zablokowaniu telefonu. Poza tym, jeśli masz laptopa i korzystasz z przeglądarki Chrome, także masz możliwość przesłania multimediów (np. z YouTube) na większy ekran. Niski budżet na elektronikę? Rozwiąż ten problem, a pożyczka na raty na pewno Ci w tym pomoże.

Redakcja szkolawformie.pl