Kolory dla domu – jakie wybrać?

Aranżacja wnętrz każdego domu to bardzo ważny temat. Nie można bagatelizować tego jak będzie wyglądał nasz dom, ponieważ nie będziemy dobrze się w nim czuć. Warto więc poświęcić odpowiednio długą analizę odnośnie tego jakie meble i jakie kolory mają przeważać w naszych wnętrzach, dzięki czemu z większą przyjemnością będziemy do nich wracać.

Jakie są aktualnie trendy kolorystyczne w domu?

To wszystko zależy od naszych gustów. Człowiek jest takim stworzeniem, który nie ma na pewno jednolitego gustu. Nam może podobać się jeden kolor a z kolei nasz sąsiad z góry będzie wolał postawić na jakiś szalony miks. Tak naprawdę wszystko siedzi w naszych głowach. Są różne trendy kolorystyczne, które można jeszcze modyfikować w dowolny sposób. Pierwszym takim trendem cieszącym się ogromną popularnością jest na pewno biel, która kojarzona jest ze skandynawskim, nowoczesnym stylem urządzania domów. Osoby planujące nowoczesne wyposażenie do swoich wnętrz powinny postawić na biały, który może się wydawać chłodny, jednak wpływa on optycznie na powiększenie wnętrz. Wielu specjalistów doradza więc taką kolorystykę w przypadku małych pomieszczeń. Z chromowanymi dodatkami w kolorze stalowym lub złotym będzie nam przywodził na myśl prawdziwą elegancję oraz luksus.

Trendy we wnętrzach

Strzałem w dziesiątkę jest również kolor czarny i biały razem połączony z ozdobnymi podświetleniami np. na szafkach, dzięki czemu uzyska się jeszcze lepszy i ciekawszy efekt w swoich domach. Jeżeli z kolei sam kolor biały będzie wydawał nam się zbyt chłodny (co jest bardzo oczywiste), to można postarać się o ciekawe ocieplenia. Mowa tutaj chociażby o drewnianych deskach na podłodze i innych dodatkach w tym samym kolorze. Dobrym pomysłem jest również wstawienie zielonych roślin, które będą pokazywały nasze przywiązanie do natury. Dla osób ceniących sobie styl industrialny modnym trendem są…gołe ściany, czyli tak naprawdę nie decydujemy się na żaden kolor lub można część ścian pomalować na jeden kolor, np. na szary a część pozostawić nie tylko bez koloru ale także bez tynku. Same, gołe cegły, które wyglądają bardzo elegancko i ciekawie. Dla miłośników stylu tradycyjnego zarezerwowane są klasyczne, ciemne brązy. Warto przy tym postarać się o meble drewniane, które muszą jednak mieć dobre oświetlenie aby całe pomieszczenie nie okazało się zbyt mroczne. Pojemne meblościanki, szafki RTV ustawione w sypialni lub w salonie, komody na podręczne rzeczy – takie trendy i meble przeważają w popularnych tradycyjnych pomieszczeniach domowych.

Redakcja szkolawformie.pl