Dekoracje ścienne – urządzamy pokój

Urządzając mieszkanie czy remontując pokój, chcemy aby wyglądał wyjątkowo i oryginalnie. Dlatego zastanawiamy się jak zaaranżować wystój. Często po pomysły sięgamy do gazet wnętrzarskich lub inspirujemy się propozycjami znajdującymi się w internecie a tam zdecydowanie będzie mnóstwo opcji.

Kolor ścian

W pierwszej kolejności (przynajmniej zazwyczaj tak bywa) wybieramy kolor ścian. Choć na pozór wydaje się łatwą sprawą, każdy kto chociaż raz musiał dokonać wyboru, wie jak ciężko znaleźć idealny odcień. Nie rzadko w sklepach można zauważyć pary, które sprzeczają się jaki kolor jest idealny dla nich. Tym bardziej, że rynek oferuje ogrom farb. Dlatego na wstępie warto zastanowić się, w jakiej stylistyce, chcemy aby był dany pokój. Niektórzy lubią jasne delikatne odcienie. Natomiast druga grupa osób woli ciemne kolory. Wszystko zależy co jest w naszym guście.

Wybór mebli

Kiedy mamy już wybrany odpowiedni kolor ścian, możemy myśleć o wyborze mebli i wszelkiego rodzaju dekoracji. Zazwyczaj pierwsze na myśl przychodzi nam aby udekorować ściany zdjęciami rodzinnymi. Jednak dekoracje ścienne to nie tylko zdjęcia. Modne będą również wszelkiego rodzaju grafiki. Wyobraźnia w tej kwestii nie zna grani. Niedawno bardzo modną dekoracją był ogólnie pojmowany styl „urban jungle” . Były to wszelkiego rodzaju motywy roślinne, chociażby poszewki na poduszkę lub grafika przedstawiająca rośliny. Również modne były wszelkiego rodzaju palemki w doniczkach, ogólnie pojmowane roślinny zielone. Ten styl większości wpadł w gust. Zdecydowanie dobrze przyjęty został przez ludzi którzy lubią zielony kolor.

Dekoracje na ścianę

Dekoracje ścienne to nie tylko grafiki, czy zdjęcia. Często w domach spotkamy się z obrazami, różnych artystów. Od pewnego czasu zauważony również jest trend malowania obrazów samodzielnie i wieszaniu ich na ścianach. Jest to dobra alternatywa dla osób, które lubią się w sztuce. Ważne jest jednak aby wszystko miało spójność i pasowało do reszty wnętrz. Chociaż co to jednego będzie ładne dla drugiego może okazać się „kiczowate”. Jak powszechnie wiadomo o gustach się nie dyskutuje. Jest to indywidualna kwestia. Przecież każdy z nas jest inny, wiec i styl możemy mieć zupełnie inny.
Jeśli nie mamy inspiracji warto poszperać w internecie. Zdecydowanie to dobre źródło pomysłów. Często w sieci znajdziemy blogi, gdzie ludzie pokazują jak w tani i szybki sposób urządzić wnętrze jak również dobrać odpowiednie dodatki. Niektórzy wręcz twierdzą, że dobre wnętrze jest wtedy, kiedy wybierzemy odpowiednie dodatki a nie meble. W dzisiejszych czasach zdecydowanie każdy znajdziemy coś dla siebie ,co będzie unikalne, doda uroku naszym wnętrzom.

Redakcja szkolawformie.pl