Prezent dla 4 latki – co kupić?

Każde kolejne urodziny dziecka to powód do świętowania. Tort, kolorowe balony i goście zgromadzeni wokół stołu zastawionego smakołykami zapisują się w pamięci pociechy na zawsze. Nie mniej ważne są upominki. To głównie z ich powodu dziecko nie może doczekać się przyjęcia na jego cześć. Jaki prezent wybrać dla 4 latki?

Prezent dla 4 latki – czym kierować się podczas zakupu?

Obowiązkiem rodzica jest zadbanie o prawidłowy rozwój dziecka. Jak najdłużej unikajmy obdarowywania swojego potomka gadżetami elektronicznymi. Na telefon, tablet i komputer jeszcze przyjdzie czas.

Kupując prezent dla 4 latki, sugerujmy się jej zainteresowaniami. Już na tak wczesnym etapie rozwoju córki możemy zidentyfikować jej upodobania. Nie każda dziewczynka lubi bawić się lalkami. Równie dobrze jej ulubionymi zabawkami mogą być samochody, czy klocki Lego. Miejmy to na uwadze, spacerując między półkami sklepowymi.

Bardzo istotną kwestią jest bezpieczeństwo zabawek. Powinny być one oznaczone certyfikatem CE, który gwarantuje spełnienie wymogów prawnych Unii Europejskiej. Zwróćmy uwagę, czy upominek nie posiada ostrych krawędzi, którymi dziecko mogłoby wyrządzić sobie krzywdę.

Przedmioty wykonane z wysokiej jakości materiałów są oczywiście droższe, ale nabywając je, mamy przynajmniej pewność, że nie ulegną szybko zniszczeniu. Lepiej więc wydać nieco więcej pieniędzy, niż wyrzucać zabawkę do kosza zaledwie po kilku dniach.

Przykłady prezentów dla 4 latki

Wybór prezentów dla 4 latki jest ogromny. To dlatego tak ciężko zdecydować, co będzie dla dziecka najwłaściwsze. Oprócz zabawek edukacyjnych możemy podarować córce:

– sprzęt poprawiający motorykę ciała np. rowerek lub hulajnogę;
– grę edukacyjną;
– puzzle;
– zestaw do przeprowadzania eksperymentów;
– książkę.

Rower lub hulajnoga na pewno przypadną do gustu małej dziewczynce. Pojazdy jednośladowe wspaniale rozwijają motorykę, koordynację oraz zmysł równowagi. Dziecko ma szansę nabrać przekonania do aktywności fizycznej na świeżym powietrzu.

Nie od dziś wiadomo, że w młodym wieku najlepszym sposobem na naukę jest zabawa. Dzięki grom edukacyjnym, puzzlom, zestawom do robienia eksperymentów dziecko nabywa nowych umiejętności, zaspokaja swoją ciekawość i nabiera chęci do poznawania nowych rzeczy.

Książki w wersji tradycyjnej stymulują rozwój dziecka, uczą samodzielnego myślenia, logicznego łączenia faktów oraz rozwijają wyobraźnię. Pociecha będzie chętniej sięgała po książkę wzbogaconą efektami dźwiękowymi. Warto pomyśleć też o trójwymiarowym egzemplarzu.

Redakcja szkolawformie.pl