Przemyślany prezent na roczek dziecka

Roczek dziecka to niezwykle ważna uroczystość w życiu każdej rodziny. Jest to dzień istotny nie tylko dla rodziców maluszka, ale również dla jego bliskich, na przykład dziadków, rodziców chrzestnych. Co podarować dziecku z tej okazji? Jaki prezent na roczek sprawdzi się najlepiej? Poniżej kilka podpowiedzi i inspiracji, dzięki którym wybranie upominku będzie prostsze.

Sprawdzony prezent na roczek

Roczek to doskonała okazja, aby podarować dziecku różne zabawki stymulujące jego rozwój poznawczy. Dziecko roczne najczęściej już stabilnie siedzi, a także stoi przy meblach. Sporo dzieci również samodzielnie się porusza. W związku z tym maluchy mają dużo większą możliwość manipulowania zabawkami, stąd właśnie popularność wszelkiego rodzaju zabawek manipulacyjnych. To zabawki, do których się coś wkłada lub z których się coś wyciąga. Opcja budżetowa to zabawki z plastiku. Droższe, piękniejsze są te wykonane z drewna. Bez wątpienia zaciekawią dziecko, a także będą wspierały rozwój jego motoryki małej i funkcji poznawczych. Takie zabawki posłużą maluchowi przez wiele kolejnych miesięcy.

Zestaw książeczek

Zabawki manipulacyjne to trochę większy wydatek, dlatego nie każdy może pozwolić sobie na prezent w tym stylu. Równie wspaniałym upominkiem będą książeczki. Można kupić 2 lub 3 z danej serii, albo zdecydować się na jakiś jeden konkretny tytuł. Książeczki to zawsze dobra opcja na prezent. Dzieci około pierwszego roku życia już coraz bardziej uważnie przeglądają z rodzicami książeczki, zwracają uwagę na rysunki. Można im pokazywać, opowiadać, trenując w ten sposób ich rozumienie. I chociaż muszą to być proste, schematyczne książeczki bez długiego tekstu, bardziej oparte na atrakcyjnych ilustracjach, takie książeczki przez długi czas będą wykorzystane przez dzieci.

Klocki i układanki

Roczne dzieci nie potrafią jeszcze nic układać z klocków, ale mogą po prostu bawić się klockami, przekładając je sobie. To świetny trening między innymi rozwijający wyobraźnię przestrzenną. Warto postawić na atrakcyjne klocki drewniane, które są bezpieczne dla maluszka. Oczywiście zabawki, które wręcza się z okazji roczku nie muszą być zabawkami tak mocno stymulującymi rozwój poznawczy. Dobrym wyborem będzie też ładna maskotka przytulanka, która stanie się ozdobą w pokoju dziecka. Niektórzy decydują się również na podarunki pamiątkowe, chociażby albumy, w których można wklejać zdjęcia z drugiego roku życia. Ważne, by wybrać rzecz, która jest estetyczna, ale też dostosowana do wieku dziecka, przykładowo kiepskim pomysłem będzie zakup zestawu klocków LEGO dla rocznego dziecka.

Redakcja szkolawformie.pl